خانه / اجتماعی / پنچ سال از سفر ابدی زنده یاد روزبه فقیه کیا گذشت!

پنچ سال از سفر ابدی زنده یاد روزبه فقیه کیا گذشت!

انزلی چی: ثبت روز منجی در تقویم رسمی و نام گذاری میدان یا خیابان یا استخری به نام روزبه عزیز، کمترین کاری بود که مسوولین می توانستند انجام بدهند که متاسفانه از آن دریغ کردند.

به گزارش انزلی چی، بعداز ظهر دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲، شش جوان در محدوده خارج از طرح سالم‌سازی ساحل قوی بندر انزلی با نادیده گرفتن پرچم سیاه خطر، اقدام به شنا کرده و در دریا پیش روی کردند و پس از گرفتاری در میان دریا، روزبه فقیه‌کیا به همراه یکی دیگر از منجیان طرح سالم‌سازی خود را به سرعت به حادثه دیدگان رساندند و به یاری آن‌ها شتافتند.

پس از عملیات موفقیت‌آمیز نجات غریق؛ روزبه فقیه‌کیا جوان رشید بندر انزلی، منجی غریقی که برای نجات سه نفر از هموطنانش انسانیت را تفسیر کرد و دل به دریا زد، برای همیشه از بین ما رفت.

آری! او بی کفایتی ها را تاب نیاورد و خود به تنهایی بار کمبودها را کشید، او یک تنه و بدون امکانات مورد نیاز به سه نفر زندگی بخشید و ثابت کرد دلی به وسعت آبی خزر دارد.

روزبه عزیز، مرد بزرگ، قهرمان شهر ما می دانیم که هنوز با نگاه مهربانت در ساحل بندر انزلی لم داده ای و به ساحل و امواج خروشان و خستگی ناپذیرش نظاره گری … یادت برای همیشه گرامی باد مرد دریا …

ثبت روز منجی در تقویم رسمی و نام گذاری میدان یا خیابان یا استخری به نام روزبه عزیز، کمترین کاری بود که مسوولین می توانستند در این پنج سال انجام بدهند که متاسفانه از آن دریغ کردند…

درباره کاوه چلمبری

یک نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا