خانه / اجتماعی / لزوم بهره‌مندی شهر بندر انزلی از مزایای منطقه آزاد انزلی/ اجرای طرح «شب‌های روشن» در بندر انزلی

لزوم بهره‌مندی شهر بندر انزلی از مزایای منطقه آزاد انزلی/ اجرای طرح «شب‌های روشن» در بندر انزلی

فرماندار بندر انزلی با بیان این که مقدمات اجرای طرح شب‌های روشن در این شهرستان فراهم شده است، گفت: شهر بندر انزلی باید از ظرفیت‌ها و مزایای منطقه آزاد بهره مند شود. 

photo_۲۰۱۸-۰۴-۱۱_۲۱-۲۵-۰۵

به گزارش انزلی چی به نقل از خبرگزاری شبستان، میرشمس مومنی‌ زاده، فرماندار بندر انزلی چهارشنبه شب در جلسه کمیته شناسایی ظرفیت‌های منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی اظهار کرد: شروع فعالیت منطقه آزاد انزلی یک ظرفیت سازی بزرگ و جدیدی بود که در خدمت توسعه استان و شهرستان بندر انزلی قرار گرفت.

وی با بیان این که میزان بهره مندی از ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی به سود شهرستان بندر انزلی است، افزود: با پدیده‌ای در قالب دغدغه اجتماعی در این شهرستان مواجه هستیم که اقتصاد شهر از ظرفیت عظیم به حد لازم بهره مند نشده است. 

فرماندار بندر انزلی گفت: برای این که این پدیده اجتماعی به پدیده سیاسی و امنیتی تبدیل نشود، اقداماتی را شروع کرده‌ایم و کمیته‌هایی را تشکیل داده‌ایم، که با هدایت و پشتیبانی استاندار ثمراتی را برای مردم و شهرستان به همراه خواهد داشت. 

مومنی‌زاده با بیان این که در این راستا دو طرح پیشنهاد می‌شود، تصریح کرد: نخست این که اگر امکان پذیر باشد شهر بندر انزلی مجموعا تحت حاکمیت منطقه آزاد انزلی یا اگر کل شهر نمی‌شود قسمتی از آن تحت حاکمیت منطقه آزاد انزلی قرار گیرد، تا شهر و اقتصادش بیشتر از ظرفیت‌ها و مزایای منطقه آزاد انزلی برخوردار شود. 

وی با اشاره به پیشنهاد دوم، خاطرنشان کرد: زمین پنج هکتاری در موج شکن غربی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استحصال شده است که می‌توان یک پروژه تجاری، اقامتی و گردش گری در آن جا داشته باشیم و اصناف شهرستان هم با برخورداری از مزایای منطقه آزاد انزلی در قالب تجارت چمدانی، اقتصاد شهر را هدایت کنند. 

فرماندار بندر انزلی اظهار کرد: همان طور که پنج روستای سمت شرق شهرستان در محدوده حاکمیتی منطقه آزاد انزلی است، روستاهای منطقه غرب از شهر به سمت رضوان شهر تحت امورات منطقه آزاد انزلی قرارگیرد تا از مزایا بهره مند شود. 

مومنی‌زاده افزود: یک زمین صد هکتاری متعلق به منابع طبیعی در ورودی شهر وجود دارد که با توجه به ظرفیت‌های گردش گری استان و شهرستان بندر انزلی می توان یک طرح گردش گری در این زمین داشته باشیم. 

وی گفت: در داخل شهر بندر انزلی یک زمین ۱۷ هکتاری با سند مالکیت  متعلق به شهرداری بندر انزلی است که پیشنهاد می‌شود یک طرح گردش گری و اقتصادی با پشتیبانی منطقه آزاد انزلی در آن جا داشته باشیم. 

فرماندار بندر انزلی تصریح کرد: زمین صد هکتاری در روستای خمیران از اراضی منابع طبیعی است که می توان ناحیه صنعتی شماره سه منطقه آزاد انزلی در آن محل پیش بینی، طراحی و اجرایی شود. 

مومنی زاده خاطرنشان کرد: تالاب بین المللی بندر انزلی از سرمایه‌های ارزشمند است که باید نسبت به آن مطالعاتی صورت گیرد تا با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی آن جا را خوب اداره کنیم و در زمینه طرح های گردش گری بهره مند شویم. 

وی اظهار کرد: برای این که دغدغه‌های اجتماعی اصناف شهرستان برطرف شود، پیشنهاد می‌شود در این زمینه مطالعاتی صورت گیرد تا برای بخشی از واحدهای صنفی که احتمالا دچار زیان بیشتری در زمینه فعالیت‌های اقتصادی منطقه آزاد انزلی شدند، از مزایای منطقه آزاد انزلی در قالب تجارت چمدانی استفاده کنند. 

فرماندار بندر انزلی با بیان این که مقدمات اجرای طرح شب‌های روشن در این شهرستان فراهم شده است، افزود: امیدواریم نوار ساحلی شهر را در قالب این طرح با سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی و استفاده از بخش خصوصی شاهد باشیم.

 مومنی‌زاده با بیان این که طرح اتوبوس دریایی توسط منطقه آزاد انزلی در دست اجرا است، گفت: بیشتر تجار و بازرگانانی که در بندر انزلی فعالیت می‌ کنند در این شهرستان دفتر ندارند و دفترشان در تهران است و به همین دلیل بندر انزلی از داده افزوده محروم می‌شود.

 

درباره کاوه چلمبری

۴ نظر

  1. بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید

  2. با سلام و درود ممنون از محتوای مفیدی که درون وب سایت قرار میدین موفق باشین

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا