خانه / اجتماعی / دکتر سعید جانزاده، درد کشیده ای که طبیب بود

دکتر سعید جانزاده، درد کشیده ای که طبیب بود

انزلی چی: شادروان دکتر سعید جانزاده نرگسی، کارشناس آموزش و ارتقای سلامت شبکه بهداشت و درمان بندر انزلی، مصداق ضرب المثل درد کشیده طبیب بود.

n82829519-72175772

انسان بزرگی که با وجود بیماری که از کودکی با وی همراه بود با اراده ای تحسین برانگیز کوشید که خود درمان درد مردمان باشد. این پزشک مهربان و نیک اندیش که به رغم سختی ها هیچ گاه لبخند را فراموش نمی کرد همواره برای ارتقای سطح سلامت جامعه می کوشید.

دکتر سعید جانزاده به ویژه بر لزوم ارتقای بهداشت در مدارس، فرهنگ سازی برای توسعه بهداشت و تلاش برای پیش گیری از بیماری های واگیر از طریق آموزش و آشنا نمودن مردم با راه های مقابله با بیماری ها تلاش می کرد.

وی طرح های جالب و مبتکرانه اش را برای آموزش نکات مرتبط با سلامت به دوستان گرافیست و کاریکاتوریست خود ارائه می داد تا انتقال دهنده آموزش نکات بهداشتی به آحاد جامعه باشد. پزشکی که می کوشید سبک درست زندگی را آموزش دهد تا از بیمار شدن مردم به بیماری های قلب و عروقی و سرطان، بیماری های اعصاب و روان و غیره پیش گیری کند. 

این پزشک انسان دوست و نیکوکار که بیماران نیازمندان را در می یافت و نومید از مطب خود روانه نمی کرد سرانجام پس از تحمل یک دوره بیماری سخت جان به جان آفرین تسلیم کرد. 

سعید جانزاده متولد ۱۵ ماه مهر ۱۳۴۴ بندر انزلی و فارغ التحصیل رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۱۳۷۳ بود. از سال ۱۳۷۵ در زیباکنار، خمام و بندر انزلی مشغول به درمان و آموزش شد. دکتر جانزاده که علاوه بر ارائه خدمات درمانی در مطب در سمت هایی چون معاونت شبکه بهداشت بندر انزلی فعالیت داشت و در طول خدمت تقدیرنامه های فراوانی برای تلاش جهت آموزش و ارتقای سلامت و پویش ملی خطرسنجی سکته های قلبی مغزی و سرطان دریافت کرد. 

از وی دو فرزند پسر به یادگار مانده است. 

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با ارسال پیامی ضایعه درگذشت همکار شبکه بهداشت بندر انزلی – دکتر سعید جانزاده نرگسی را به خانواده ایشان و خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی گیلان تسلیت گفت.

در آیین تشییع پیکر این پزشک انسان دوست، جمع کثیری از جامعه بهداشت و درمان و مردم قدردان شهرستان بندر انزلی، دکتر محمد تقی آشوبی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان؛ رییس بیمارستان شهید بهشتی، رییس شبکه بهداشت و درمان در کنار خانواده وی حضور داشتند و او را از منزلش تا شبکه بهداشت و درمان شهرستان و سپس آرامگاه ابدی اش همراهی کردند. 

بی شک یاد و خاطره این پزشک انسان دوست همچون دیگر نیکان این سرزمین همواره به جا می ماند. 

گزارش از: گیتی بابایی، ایرنا

 

 


 

درباره کاوه چلمبری

یک نظر

  1. چهره مظلموش را از دوران دبیرستان بخوبی بیاد دارم! خدا رحمتش کند! با آرزوی آمرزش و آرامش برا آن مرحوم و تسلیت به بازماندگان محترم داغدار.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا