خانه / اخبار / نمایشگاه نقاشی و عکاسی تالاب بین المللی بندر انزلی در کوشیروی ژاپن

نمایشگاه نقاشی و عکاسی تالاب بین المللی بندر انزلی در کوشیروی ژاپن

انزلی چی: نقاشی ها و عکس های کودکان اطراف تالاب بین المللی بندر انزلی سفر خود را به سرزمین آفتاب تابان آغاز کرد.

Photo-Exhibition-5

“ نمایشگاه نقاشی و عکاسی تالاب بین المللی بندر انزلی “ با این پیام از زادگاه کنوانسیون رامسر: ”بیایید همه از تالاب بین المللی بندر انزلی حفاظت کنیم! ” در تالار همایش های شهر کوشیرو در ژاپن آغاز شد. مراسم افتتاحیه با حضور آقای ایبینا شهردار شهر کوشیرو، آقای کیوکوچی دبیر کل مرکز تالاب بین المللی کوشیرو، هفت نفر از ایرانیان حاضر در طرح مطالعات حفاظت از تالاب؛ کارکنان جایکا و شهر کوشیرو در تاریخ ۲۳ اکتبر ۲۰۱۷ برگزار گردید. 

۱۰ نقاشی و ۱۰ عکس برتر توسط دانش آموزان ایرانی اطراف تالاب بین المللی بندر انزلی که در مسابقه نقاشی و  عکاسی این تالاب برگزیده شدند، در قسمت جدیدی از تالار در معرض نمایش قرارداده شد. پنل پیام دانش آموزان ایرانی در مورد تالاب بین المللی بندر انزلی و پنل های توضیحی در مورد این تالاب نیز به نمایش گذاشته شد. بازدیدکنندگان ژاپنی تحت تاثیر ژیبایی این آثار قرار گرفتند.

این مسابقه با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان، اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان و تیم کارشناسی جایکا با هدف آشناسازی دانش آموزان عضو کانون با تالاب ها در ماه های مرداد و شهریور ۱۳۹۶ برگزار گردید. بیش از ۵۰۰ اثر به این مسابقه ارسال گردید که در پایان و طی مراسمی در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۶جوایز ارزنده ای از طرف تیم کارشناسی جایکا به ۱۰ نقاشی و ۱۰ عکس برگزید اهدا گردید.  

پس از برگزاری نمایشگاه در تالار شهر کوشیرو، نقاشی ها و عکس ها در چندین مرکز بازدید کنندگان دیگر در تالاب کوشیرو به عنوان نمایشگاه مسافرتی به نمایش گذاشته خواهد شد.

این نمایشگاه ها کمک خواهد کرد که همکاری خوبی بین تالاب بندر انزلی در ایران و تالاب کوشیرو در ژاپن داشته باشیم. 

منبع: https://anzaliwetland.com/

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا