خانه / اخبار / سینمای ایران به روایت خسرو دهقان

سینمای ایران به روایت خسرو دهقان

انزلی چی: رییس انجمن سینمای جوانان بندر انزلی از برگزاری همایش دو روزه تاریخ سینمای ایران با سخنرانی خسرو دهقان و فرزام امین صالحی از منتقدان برجسته کشور در این شهر ساحلی خبر داد.

photo_۲۰۱۷-۰۷-۱۷_۱۴-۲۰-۰۶

زهره زمانی ضمن اعلام این خبر، افزود: نخستین روز همایش (۳۱ تیر) به سخنرانی خسرو دهقان با موضوع تاریخ سینمای ایران و نمایش فیلم کوتاه ‘ شب و مه ‘ اثر تحسین شده آلن رنه، سخنرانی فرزام امین صالحی با موضوع سیری در تاریخچه تحلیلی نقد فیلم در ایران و پرسش و پاسخ و گفتگو با مخاطبان اختصاص دارد.

وی افزود: برای دومین روز همایش (اول مرداد ) نمایش فیلم کوتاه ‘اون شب که بارون اومد ‘ از کامران شیردل و سخنرانی خسرو دهقان با موضوع نقد چیست، منتقد کیست، و برنامه پرسش و پاسخ و گفت و گوی مخاطبان با سخنران به مدیریت امین حق ره برنامه ریزی شده است.

این همایش دو روزه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر انزلی در روزهای ۳۱ تیر و اول مرداد از ساعت شش تا هشت عصر در مجتمع فرهنگی بندر انزلی واقع در میدان مالا، خیابان معلم، برگزار می شود.

خسرو دهقان اهل شیراز و دارای مدرک کارشناسی ارشد حسابداری صنعتی است. وی سال ها است در زمینه نگارش، ترجمه، نقد آثار سینمایی، تحقیق و تدریس مباحث سینمایی فعالیت دارد. دهقان عضویت در شورای مرکزی کانون فیلم نامه نویسان خانه سینما، عضویت در انجمن منتقدین خانه سینما، نویسنده نشریات تخصصی سینما و اکثر نشریات غیرتخصصی، تدریس در مراکز فرهنگی ـ هنری دانشگاهی، از جمله باغ فردوس، حوزه هنری، دانشکده سوره، دانشکده صدا و سیما، آموزشگاه سمندریان و مجتمع آموزش سینما و کانون سینماگران جوان را در کارنامه خود دارد.

فرزام امین صالحی متولد ۱۳۳۳ بندر انزلی است. وی مدرک لیسانس علوم ریاضی و کامپیوتر را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرد. تالیف رساله های «فرهنگ عامه» و «ادبیات نوسوادان» و ترجمه کتاب های «آموزش از راه دور» و «بازیگران و بازیگری»، نگارش مقالات ادبی و تدریس در کارگاه های قصه نویسی و تحلیل فیلم و داوری چندین جشنواره ادبی و سینمایی در کارنامه هنری امین صالحی به چشم می خورد.  

گزارش از: گیتی بابایی، ایرنا

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا