خانه / اجتماعی / چهار سال از سفر ابدی زنده یاد روزبه فقیه کیا گذشت!

چهار سال از سفر ابدی زنده یاد روزبه فقیه کیا گذشت!

انزلی چی: ثبت روز منجی در تقویم رسمی و نام گذاری میدان یا خیابان یا استخری به نام روزبه عزیز، کمترین کاری بود که مسوولین می توانستند انجام بدهند که متاسفانه از آن دریغ کردند.

1526292_468298839968334_8838644439775444996_n1

به گزارش انزلی چی، بعداز ظهر دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲، شش جوان در محدوده خارج از طرح سالم‌سازی ساحل قوی بندر انزلی با نادیده گرفتن پرچم سیاه خطر، اقدام به شنا کرده و در دریا پیش روی کردند و پس از گرفتاری در میان دریا، روزبه فقیه‌کیا به همراه یکی دیگر از منجیان طرح سالم‌سازی خود را به سرعت به حادثه دیدگان رساندند و به یاری آن‌ها شتافتند.  

پس از عملیات موفقیت‌آمیز نجات غریق؛ روزبه فقیه‌کیا جوان رشید بندر انزلی، منجی غریقی که برای نجات سه نفر از هموطنانش انسانیت را تفسیر کرد و دل به دریا زد، برای همیشه از بین ما رفت.  

آری! او بی کفایتی ها را تاب نیاورد و خود به تنهایی بار کمبودها را کشید، او یک تنه و بدون امکانات مورد نیاز به سه نفر زندگی بخشید و ثابت کرد دلی به وسعت آبی خزر دارد. 

روزبه عزیز، مرد بزرگ، قهرمان شهر ما می دانیم که هنوز با نگاه مهربانت در ساحل بندر انزلی لم داده ای و به ساحل و امواج خروشان و خستگی ناپذیرش نظاره گری … یادت برای همیشه گرامی باد مرد دریا …  

ثبت روز منجی در تقویم رسمی و نام گذاری میدان یا خیابان یا استخری به نام روزبه عزیز، کمترین کاری بود که مسوولین می توانستند در این سه سال انجام بدهند که متاسفانه از آن دریغ کردند…

درباره کاوه چلمبری

۳ نظر

 1. چرا هیچ کس اینجا نیست؟ 🙁
  یاد روزبه یاد سایه بان یاد حامد خسروی
  یاد پور مرجانی
  قایقران
  مجیدی

 2. یک روز رو تعیین کنید. کاش زودتر به فکرم میرسید. خواهش میکنم هنوز هم دیر نشده تو هفته بعد یک روز رو تعیین کنید هر کی یک شاخه گل روز بگیره بریم ساحل. فقط اطلاع رسانی کنید. اگر هم موافقت فرمودید همین جا به بنده ریپلای کنید چون ادرس ایمیل وارد کردم. ریپلای رو میبینم. بریم ساحل به یاد روزبه و عزیزان دیگه (بعد از روزبه یک عزیز دیگری هم درست با همین داستان رفت پیش خدا)

  • با سلام. پیشنهاد بسیار خوبی است. این که آیا می توانیم فراخوان عمومی بدهیم یا نه، خود مساله ای است. با این حال به روی چشم، حتما این کار رو انجام خواهیم داد. حتما به شما اطلاع می دهم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا