خانه / اخبار / هنرنمایی دختران نقاش بندر انزلی در نمایشگاه گروهی

هنرنمایی دختران نقاش بندر انزلی در نمایشگاه گروهی

انزلی چی: اسکله و قایقهای لنگر گرفته، زنی پشت شیشه باران خورده، رود جاری در پای کوهساران، پسرکی با زخمی بر پیشانی، بانوی طالشی در میان درختان سربلند و سبز هیرکانی، شمعدانی ها و کاشی های خوش آب و رنگ.

photo_2017-05-13_20-44-21

تیم ۱۳ هنرمند جوان اهل بندر انزلی ۲۵ اثر خود را با استفاده از مواد مختلف و به سبکهای رئالیسم و امپرسیونیسم در نگارخانه شهنوش بندر انزلی به تماشا گذاشته اند.

نگارخانه ای که پس از یک سال تعطیلی به همت شهنوش امیریگانه بانوی هنرمند دوباره در مکان جدیدی برای عرضه کارهای هنری گشوده شد.

آثار به نمایش در آمده از کبری امیریگانه، لیلا پورحاجی، رویا بردبار، الهه نیک نفس، نصیبه کوچکی نژاد، مستانه نیک آبادی، هستی رفیعی، ترانه قلندری، مهسا سلیمانی، لیلا رضایی، نگین عیناوی پور، سارا گلرخ و فریناز بلوک باشی است.

زهرا امیر یگانه استاد نقاشی و برگزار کننده نمایشگاه در بیانیه نمایشگاه آورده است: هنر در مرتبه وجودی نوعی معرفت است چرا که هنرمند طی سالیان متمادی فعالیتش در نظری که به عالم هستی و جامعه پیرامونش دارد همواره در صدد کشف، ظهور و بروز مراتبی از پدیده های آن است.

آنچه در هماورد آثار این نمایشگاه در منظر ریتم و ضرباهنگ در دید مخاطب اثر قرار می گیرد بی شک هم حسی عمیق این شناخت است، بر آنیم که از این درگاه در تمیز شناختمان از طبیعت، بشر و خلقت به ثبات طریقت برسیم. 

باشد که فراوان شویم.

این نمایشگاه واقع در نگارخانه شهنوش بندر انزلی، ابتدای خیابان پاسداران، مقابل مقر قدیمی سپاه از ساعت ۴ تا ۹ شب تا دوم خرداد آماده دیدار علاقمندان است.

گزارش از: ایرنا، گیتی بابایی

درباره کاوه چلمبری

۲ نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا