خانه / اجتماعی / پرفورمنس “بیشتر آشغال بریزید” در بندر انزلی اجرا شد (به همراه تصاویر)

پرفورمنس “بیشتر آشغال بریزید” در بندر انزلی اجرا شد (به همراه تصاویر)

به گزارش انزلی چی، “بیشتر آشغال بریزید”  عنوان پروژه ای است به شیوه Happening Art که به مناسبت روز جهانی زمین پاک با همت انجمن طرفداران توسعه بندر انزلی و انجمن وارثان آب و لاله (واله) و با کمک دوستداران محیط زیست در بندر انزلی اجرا شد. 

طراح و کارگردان این پروژه هنری – محیط زیستی، مسعود نیکدل آرتیست خلاق این سبک هنری است که در سالیان اخیر، پرفورمنس های معروفش در حمایت از محیط زیست با استقبال زیادی روبرو شده است.  

برای اجرای این Happening Art به کودکان دبستانی انزلی چی، عروسک هایی “تو خالی” داده شد تا درون آن را از زباله های موجود در طبیعت پر کنند. واکنش های این کودکان را احسان نیکبخت در مستند ” بیشتر آشغال بریزید” به تصویر کشیده است.  

هنر رویداد یا Happening Art شکلی از نمایش مدرن و  تجربی است که غالبا اجرای آن از یک مکان عمومی آغاز می‌شود و تحت تاثیر عوامل محیطی، فی‌البداهه گسترش می‌یابد. 

روز جهانی زمین پاک هر ساله ۲۲ آوریل در تمام دنیا برگزار می‌شود و به همه مردم یادآوری می‌کند که نباید زمین و حفظ محیط زیست کره زمین را فراموش کنند.   

این روز به منظور ایجاد آگاهی جهانی و نیز سپاسگزاری از مواهب زمین و منابع و ذخایر طبیعی آن است که از سوی سازمان ملل متحد نیز هر سال طبق مراسم ویژه ای در سراسر جهان برگزار می شود.

در ایران برنامه های روز زمین پاک از دوم اردیبهشت به مدت یک هفته در سراسر کشور برگزار می شود.

پرفورمنس

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا