خانه / اخبار / برگزاری کارگاه فیلم نامه نویسی در بندر مه آلود/ سالی خوش در انتظار سینمای جوان بندر انزلی

برگزاری کارگاه فیلم نامه نویسی در بندر مه آلود/ سالی خوش در انتظار سینمای جوان بندر انزلی

 photo_2017-04-21_02-34-58


اگر آن چنان که گفته می شود سال خوش را بتوان از بهارش تشخیص داد، فعالیت های انجمن سینمای جوانان بندر انزلی در آغاز سال را می توان نوید سالی پربار و خوش در عرصه فعالیت های فرهنگی و هنری دانست. 

انجمن سینمای جوانان بندر انزلی به ریاست خانم زهره زمانی با همکاری اداره محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر انزلی و حمایت های همیشگی مدیریت فرهیخته آن جناب آقای رحمان زاده، با برگزاری یک کارگاه شش روزه فیلم نامه نویسی فیلم کوتاه با عنوان ” با هم فیلم نامه بنویسیم” فعالیت های خود را با سرعت و جدیت بیشتری نسبت به سال گذشته آغاز نموده است. 

حضور استاد مطرح در عرصه ترجمه و تالیف کتاب های فیلم نامه نویسی و مباحث تئوریک مربوطه، آقای محمد گذرآبادی و خانم فدیا نورالهیان از مدرسین فیلم نامه نویسی و فیلم نامه نویس و نیز استقبال بیست نفر از هنرجویان (دو نفر از تنکابن، یک نفر از لاهیجان، سه نفر از رشت و الباقی از بندر انزلی) سطح کمی و کیفی این دوره را چنان ارتقا داد که به جرات می توان مدعی شد چنین کمیت و کیفیتی در تاریخ فعالیت های مشابه این شهرستان بی سابقه است.

اساتید محترم نیز با بیان مباحث تئوریک همراه با نمایش فیلم های کوتاه و شاهکارهای برجسته معاصر و با تایید نقاط قوت و اصلاح نقاط ضعف، هنرجویان را راهنمایی نمودند. هنرجویان پس از لاگ لاین ها موظف شدند که فیلم نامه های خود را بطور مفصل و مشروح نوشته و ارائه دهند. 

نهایتا ماحصل این دوره، تالیف بیست فیلمنامه فیلم کوتاه بوده که می توان در میان آنها چند اثر ممتاز را مشاهده نمود. هم زمان رییس انجمن سینمای جوانان بندر انزلی اعلام امادگی نموده است که امکانات فنی لازم را برای ساخت و تولید و تدوین فیلم نامه های شاخص این کارگاه را در اختیار فیلم نامه نویسان جوان قرار دهد. 

انجمن سینمای جوانان بندر انزلی متشکل از اعضای جوانی است که بدون هیچ چشم داشت مالی و تنها به واسطه عشق و علاقه به هنر و عرق و تعصب نسبت به گسترش فضا و ارتقای سطح فرهنگی شهروندان بندر انزلی گرد هم آمده اند. 

این انجمن در نظر دارد با برنامه های کیفی هنری، ضمن پخش هفتگی فیلم های برجسته تاریخ سینما که از تیر ماه سال ۹۴ تا کنون به طور منظم برگزار می گردد، با کمک و یاری مسوولان محترم و دعوت از اساتید فن، کلاس ها و دوره های مختلف آموزشی رشته های مختلف سینمایی گامی درکشف جوانان مستعد بردارد و در حد بضاعت و توان خود نقشی در توسعه و تعالی فرهنگی هنری و پرورش استعدادهای جوان این شهر ایفا نماید. دستیابی به این امر مهم به تنهایی و بدون مساعدت دیگر نهادهای مسوول امکان پذیر نیست.

توسعه فرهنگی و اقتصادی، لازم و ملزوم یکدیگرند. گسترش فرهنگی بدون توسعه اقتصادی بعید به نظر می رسد و توسعه اقتصادی بدون گسترش فرهنگی به فاجعه می انجامد. 

گزارش از: امیر گیاهچی

عکس ها از: ایمان طاهری

 

 

 

 

 

 

درباره کاوه چلمبری

یک نظر

  1. جزو یکی از بهترین کلاسهای فیلمنامه نویسی در این چند سال اخیر من بود که با نگاهی نو و پرداختن به زیر ساخت های نویسندگی با استاد عزیز محمد گذر آبادی برگزار شد و ممنون از خانم زمانی بابت تشویق ها و هماهنگی و مدیریت عالی این کارگاه….

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا