خانه / اجتماعی / دردنامه مالازای ها

دردنامه مالازای ها

 photo_2017-04-01_12-37-10

به گزارش انزلی چی، سهم بندر انزلی از سفر اخیر رییس جمهور به استان گیلان، تنها بهره برداری از بخش سی تی اسکن تنها بیمارستان نیازمند به تجهیز و رسیدگی اش بود! در سفر قبلی رییس جمهور به گیلان هم سهم بندر انزلی صفر بود!   

نمی دانیم چرا از سفر رییس جمهور به گیلان در این بهار شاد، دلمان گرفت و احساس غریبی کردیم!   

این را بگوییم که از آبادانی جای جای ایران شاد می شویم. از این ناراحت و سر درگریبانیم که چرا به بندر انزلی که روزگاری دروازه اروپا و تمدن جدید بود، سالیان طولانی توجه نمی شود!  

جناب دکتر روحانی! وضعیت شهرمان نباید این گونه باشد که هست! در صد سال اخیر، بیگانه دو بار شهرمان را به طور کامل آتش زد ولی ما برابر دشمنان این مرز پر گهر ایستادیم چونان نیلوفرهای استوار تالاب بی نظیرمان…   

از شهید بایندر تا شهید نامجو، این رسم دیرینه دریادلان انزلی چی از ازل تا ابد است که کشور عزیزشان را از جان گرامی تر می دارند. 

تعداد قابل توجهی از نخبگان ایران زمین از بندر انزلی سر بر آورده اند و مایه مباهات مردم سرزمین مان هستند.

دکتر روحانی! بیکاری و وضعیت بد اقتصادی، مهاجرت روز افزون بسیاری از جوانان این شهر به خارج از کشور، ورود مستقیم فاضلاب به دریا و تالاب! و نابودی تالاب! دمار این شهر را در آورده!   

جناب پریزیدنت! الحاق بندر انزلی به منطقه آزاد انزلی برای رهایی این شهر از بن بست اقتصادی، خواسته تمام انزلی چی ها است. نمی دانیم این خواسته به حق ما تاکنون به اطلاع تان رسیده با نه!  

منطقه آزاد انزلی همه چیزش را مدیون بندر انزلی و مردمان دریاییش است! این چنین نامهربانانه با مردمی که پایه گذار منطقه آزاد انزلی هستند، برخورد نکنید!  

آقای رییس جمهور… در این بهار دلکش، امیدمان نا امید شد! بخصوص مایی که در چهار سال پیش به شما رای داده بودیم.  

حق مردم بندر انزلی مانند تمام مردم ایران، عمران و شادمانی است، این حق مسلم را از ما دریغ نکنید!  

می دانیم که عقب ماندگی کنونی بندر انزلی در طول سالیان متمادی اتفاق افتاده و مقصرین و عوامل زیادی در آن موثر هستند و یک شبه معجزه اتفاق نمی افتد.  

بندر انزلی در حال حاضر افسرده و عقب افتاده هست جناب دکتر، عقب افتادگی بندر انزلی در پشت سر سبزی و زیبایی خدادادیش، چندان به چشم شما و صاحب نظران نمی آید… لطفا کاری کنید… 

بیشتر از این وقت تان را نمی گیریم، امیدواریم مرور این نوشته در آینده، مصداق این ضرب المثل معروف نباشد که: گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من، آن چه البته به جایی نرسد فریاد است…   

آری… دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش را کنیم آباد…

 

 

درباره کاوه چلمبری

یک نظر

  1. بسیار زیبا نگارش شده واین درد ما انزلیچی هاست ولی آیا صدای حق خواهی داریم که این صدای مظلوم مردم قهرمان شهرم را بگوش رییس محترم جمهورمان برساند ؟

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا