خانه / اخبار / مراسم نهمین سالگرد جاودانگی استاد احمد عاشورپور برگزار شد+ تصاویر

مراسم نهمین سالگرد جاودانگی استاد احمد عاشورپور برگزار شد+ تصاویر

انزلی چی: مراسم نهمین سالگرد جاودانگی استاد احمد عاشورپور پدر موسیقی فولکلور گیلان، باشکوه هرچه تمام در کنار مزارش در بی بی حوریه غازیان برگزار شد.

DSC_3361

به گزارش انزلی چی، این مراسم به همت صفحه طرفداران مرحوم عاشورپور در فضای مجازی و با حضور تعداد زیادی از هنرمندان و دوستداران انجام شد. 

در ابتدای مراسم تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید، زینت بخش مراسم بود، سپس با اجرای هنرمند گرامی عباس پشگاه بحری و دعوت از فریدون عاشورپور، برادر مرحوم برنامه آغاز شد. 

بعد از آن استاد محمدتقی بارور شعر گیلکی مالا را خواند. 

بخش سوم برنامه، دعوت از استاد ناصر وحدتی بود و ایشان در مورد مرحوم ایراد سخنرانی داشت و در مورد شعر و آهنگهای عاشورپور و تاثیر گذاری آن در موسیقی ایران بحث و بررسی کرد. 

اجرای دو قطعه جمعه بازار و سر کوه بلند توسط فرزندان خانه سبز اندیشان وطن، شور و حال خاصی به حاضرین بخشید و تشویق آنها را درپی داشت. 

در ادامه حمید فرحناک دو شعر به زبان گیلکی قرائت کرد و جمشید لرد به اجرای زیبا و پراحساس دو کار از پدر موسیقی فولکلور گیلان پرداخت.    

برنامه بعدی هم که یادمان مرحوم حسن خوشدل هنرمندخوب و مردمی بندر انزلی بود با قرائت مقاله ای توسط  نسرین حیدرزاده همکار و همراه سالهای اخیر مرحوم همراه شد. 

برنامه بعدی شعر خوانی توسط هوشمند شکیبی بود که کارهایی از مرحوم عاشور پور را اجرا کرد.

در انتهای برنامه، استاد ناصر وحدتی هم دو کار از مرحوم عاشورپور اجرا کرد. 

و در پایان مجموعه ای از ترانه ه‍ا و چند ویدیو از مرحوم عاشورپور به رسم یادبود به میهمانان اهدا شد.  

گزارش از: محمد بت دوار

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا