خانه / اجتماعی / دو سال از سفر نابهنگام شادی سرخیل گذشت

دو سال از سفر نابهنگام شادی سرخیل گذشت

انزلی چی: دو سال از سفر نابهنگام زنده یاد شادی سرخیل قهرمان قایقرانی شهرمان گذشت، قهرمانی که علت درگذشتش همچنان در پس پرده های بندر مه آلود گم شده است… 

6355174086457067101

به گزارش انزلی چی، دو سال از مرگ دلخراش «شادی سرخیل» دختر قایقران انزلی چی در جریان تمرینات در تالاب بین المللی بندر انزلی می‌گذرد و هنوز هم کسی نمی‌داند در آن لحظه نامیمون ۱۷ آبان ۱۳۹۳ چه اتفاقی افتاد. قایق شادی در ۲۰۰ متری قایق دیگر اعضای تیم واژگون شد و چند لحظه بعد فریادهای او در میان بهت و حیرت دیگران خاموش شد. 

دو سال پیش تالاب بندر انزلی ۱۰ روز میزبان مادری بود که ساعت‌ها به آب خیره می‌شد تا شاید اثری از دخترش پیدا کند. هر چند دقیقه یک بار صدای شیون مادر که نام دخترش را صدا می‌زد سکوت تالاب را می‌شکست.

تلاش های ۲۵ غواص و امدادگر هلال احمر و هیات قایقرانی برای پیدا کردن جسد او بی‌نتیجه بود و سرانجام بعد از ۲۴۶ ساعت، تالاب امانت مدفون در خود را ۱۱۰۰ متر پایین تر از محل وقوع حادثه در زیر پل غازیان پس داد تا به انتظار سخت پدر و مادر شادی پایان دهد. 

شهر بندر انزلی در بیست و هشتمین روز آبان ۱۳۹۳ یکی از غمگین ترین روزهایش را پشت سر گذاشت، شادی سرخیل پس از سال ها تلاش و پیکار با موج های تالاب و دریا، به خط پایان زندگی رسید و در آرامستان طالب آباد به خاک سپرده شد.  

بعدازظهر دلتنگ امروز جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ و در زیر بارش شدید باران، آرامستان طالب آباد شاهد حضور خانواده، دوستان و هم تیمی های شادی و جمعی از اهالی و ورزش دوستان بندر انزلی بود. 

ضجه های مادر شادی در غم گل جوان باغ زندگی اش همچنان تازه بود و جگرخراش، کاش آنها که باید صدای ناله های این مادر فرزند از دست داده را می شنیدند نیز در این مراسم حاضر بودند!

لب دریا رسیدم تشنه بی تاب/ ز من بی تاب تر جان و دل و آب/ مرا گفتا از تلاطم ها میاسای/ که بد دردیست جان دادن به مرداب……. “فریدون مشیری” 

قهرمان شهر من بندر انزلی، یادت برای همیشه گرامی باد…

 

 

 

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا