خانه / اخبار / تاریخ بندر انزلی به خاک سپرده شد+ تصاویر

تاریخ بندر انزلی به خاک سپرده شد+ تصاویر

به گزارش انزلی چی، مراسم خاک سپاری استاد عزیز طویلی محقق برجسته انزلی چی صبح روز سه شنبه چهار آبان ۱۳۹۵ در آرامستان بندر انزلی برگزار شد. 

عزیز طویلی که از بازنشستگان ارتش بود توانست در طول عمر خود بیش از ۵۰ جلد کتاب بنویسد اما تنها تعداد اندکی از آنها به چاپ رسید و مابقی کتاب‌ها به‌دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت به چاپ نرسیدند. 

از جمله مهم ترین آثار او می‌توان به کتاب ۹ جلدی “تاریخ جامع بندر انزلی” اشاره کرد که وی در این کتاب با نثری ساده تاریخ پرفراز و نشیب بندرانزلی را روایت کرده است. طویلی طی حیات خود شاهد چاپ دو جلد از مجموعه تاریخ جامعه بندر انزلی بود. جلد اول تاریخ بندر انزلی در ۱۱۲۰ صفحه و جلد دوم تاریخ بندر انزلی در ۱۲۰۰ صفحه چاپ گردیده است.

جلد سوم تاریخ بندر انزلی (هجوم بیش از ۴۰۰ سال خارجی‌ها شامل روس‌ها، انگلیسی‌ها، وقایع جنگل، شوروی‌ها، جنگ‌های اول و دوم جهانی تا سال ۱۳۲۵ شمسی به بندر انزلی) ، جلد چهارم تاریخ بندر انزلی درباره شعرای قدیم و جدید، جلد پنجم شامل هنرمندان تئاتر، سین%

درباره کاوه چلمبری

یک نظر

  1. از نظر اطلاعات بیشتر مایل بودم بدانم از مرحوم عزیز طویلی چند فرزند بجای مانده و هر کدام در چه موقعیت شغلی و اجتماعاعی بسر می برند؟ و آبا علاقه و توان آنرا دارند که کارهای بر زمین مانده پدر را دنبال کنند و آنها را به مرحله دید دیگران بگذارند؟

رفتن به بالا