خانه / اخبار / تشریف بیاورید

تشریف بیاورید

photo_2016-10-04_20-41-03

به همت انجمن سینمای جوان بندر انزلی برای سه شب آخر هفته جاری “شب های سینماییِ بندر انزلی” تدارک دیده شده است. بعد از رکود چند ساله و نبود اتفاقات خوبِ سینمایی در بندر انزلی، انجمن سینمای جوانِ احیا شده، سعی دارد در حد توان خود چراغ سینما را در این شهر روشن نگه دارد. بلکه با بستری که این شهر برای افراد ایجاد می کند دوباره شاهد ظهور چهره های جدید از بندر انزلی باشیم بستری که این شهر برای فیلم سازان گذشته نیز ایجاده کرده بود. 

می دانم ممکن است فیلم ها تکراری باشند ، فیلم ها را ده بار دیده باشید، می دانم شاید در سالن برنامه از کسی خوشتان نمی آید، شاید سخنران را دوست نداشته باشید، شاید نا هماهنگی هایی وجود داشته باشد، نور سالن دیر خاموش شود زود روشن شود، صدا قطع و وصل شود و خیلی شاید های دیگر… می دانم، بیایید همه چیز را فراموش کنیم این سه روز باید بخاطر شهرمان وارد سالن نمایش بشویم. زمانی که مدیریت شهری شمشیر را از رو بسته، حتی بنرهای انجمن سینمای جوانان بندر انزلی را در سطح شهر نصب نمی کند، این وظیفه ما است که از هنرمندان و داشته های خودمان حمایت کنیم. کسانی که پست و موقعیت فعلی خود را مدیونِ حضورِ چند ساله در انجمن سینمای جوان هستند امروز وقاحت را به جایی رسانده اند که به صورت علنی برای انجمن سینمای جوانان بندر انزلی مشکل تراشی می کنند.

این دفتر بعد از حدود یک سال و نیم فعالیت، طی رتبه بندی جدید انجمن سینمای جوانان ایران بخاطر کیفیت خوب آموزشی کلاس ها، جلسات مداوم نقد فیلم و عکس، برگزاری کارگاه های تخصصی مختلف، از درجه C به درجه A ارتقا پیدا کرده است، حقیقت تلخی ست که بچه های انجمن سینمای جوانِ بندر انزلی تنها هستند، نه تجهیزاتی هست، نه پولی و نه حمایتی، این ارتقای درجه تنها با دست های خالی خودشان میسر شده است. تمام کمبود های جاری را بشناسید و بگذرید و اگر دلسوز شهر، فرهنگ و هنرش هستید برای رفع کمبود ها یاری کنید تا روزهای درخشان آینده از راه برسد.

آرمین صافدل 

گفتنی است برنامه با همت انجمن سینمای جوانان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندر انزلی با عنوان هفته فیلم و عکس از تاریخ ۱۴​  الی ۱۶ مهرماه راس ساعت  ۱۷ در سالن آمفی این اداره برگزار خواهد شد. 

برنامه هفته فیلم و عکس به شرح دیل است:

چهار شنبه مورخ ۹۵/۷/۱۴

بزرگداشت مجید عاشقی، فیلم ساز و تدوین گر برجسته ایران به همراه اکران فیلم های الماس آبی ساخته کوروش فرزانگان، سنگ قبری برای اردشیر ساخته رضا بهرامی نژاد و فیلم شب و مه اثر آلن رنه و سخنرانی فرزام امین صالحی با موضوع تکنولوژی در سینمای تجربی  

پنج شنبه مورخ ۹۵/۷/۱۵  

میراث کانون فیلم، نمایش فیلم های نسل اول فیلمسازان تجربی در ایران، اکران فیلم های سفال ساخته حسن بهرام زاده، زغال پزان ساخته فرهاد مهرانفر، آستان ساخته علیرضا غاروریانی و سخنرانی فرزام امین صالحی با موضوع میراث کانون فیلم و اکران فیلم مرد گریزلی ساخته ورنر هرتسوک. 

جمعه مورخ ۹۵/۷/۱۶   

نمایش آثار عکاس موفق و مستعد شهرستان بندر انزلی امیر عبدل پناه و گفت و گو با عکاس با حضور عکاس برجسته محمد کوچکپور کپور چالی و تقدیر از عکاسان و فیلم سازان جوان و اعضای فعال انجمن سینمای جوانان دفتر بندر انزلی و اکران فیلم فارنهایت ۱۱/۹  اثری از مایکل مور.

 

 

 

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا