خانه / اخبار / دو سال از سفر ابدی بهزاد موسایی گذشت

دو سال از سفر ابدی بهزاد موسایی گذشت

انزلی چی: متاسفانه در زمان حیاتش این که چه کار مهم و بزرگی برای فرهنگ و ادبیات انجام می دهد را درک نکردیم و آن گونه که باید قدر وی را ندانستیم. 

11938128_529974747159745_1202131630_n1

به گزارش انزلی چی، دو سال از سفر بی بازگشت زنده یاد بهزاد موسایی نویسنده، محقق، پژوهشگر، منتقد ادبی، نمایش نامه نویس و روزنامه نگار بنام انزلی چی گذشت. 

زنده یاد بهزاد موسایی در ساعت ۱۹:۰۰ غروب جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳ در حالی که در مسیر اندیمشک به اهواز در حال رانندگی بود، دچار سانحه تصادف شد و جان به جان آفرین تسلیم نمود.   

آثار بهزاد موسایی که برخی از آن‌ها منتشر شده به این شرح است: 

ادبیات اقلیمی / درباره ادبیات داستانی؛ از مه تا کلمه / نمونه‌هایی از داستان‌های کوتاه امروز گیلان از سال ۱۲۸۸ تا ۱۳۸۰؛ ببار اینجا بر دلم / گفت‌وگو با مهدی اخوان لنگرودی درباره ادبیات در مهاجرت؛ دماغ شاه / داستان‌های کوتاه محمدعلی افراشته؛ زندگی و آثار نمایشی میرزاحسن خان ناصر / نخستین‌های نمایش در گیلان ۱۲۸۹ تا ۱۳۱۰؛ سال‌های از دست‌رفته / مجموعه ۴۵ داستان مینی‌مال؛ فرهنگ تحلیلی آثار داستان‌نویسان گیلان از سال ۱۲۸۸ تا ۱۳۸۸ /  پاسخ به یک ضرورت (گفت‌وگو با م. ا. به‌آذین)؛ شناخت‌نامه م. ا. به‌آذین (محمود اعتمادزاده).   

گفتنی است بسیاری از آثار بهزاد موسایی در نشریات فرهنگی کشور به چاپ رسیده است. 

بهزاد موسایی پژوهش گری بود که بسیاری از شخصیت های ادبی و فرهنگی گیلان و دیگر نقاط کشور را به جامعه شناساند. 

متاسفانه در زمان حیاتش این که چه کار مهم و بزرگی برای فرهنگ و ادبیات انجام می دهد را درک نکردیم و آن گونه که باید قدر وی را ندانستیم.

بهزاد موسایی که متولد هفتم خرداد ۱۳۴۶ بود به ادبیات و هنر ایران زمین عشق می ورزید و همواره توجه ویژه ای به بندرانزلی داشت. آن مرحوم در حال جمع آوری عکس های قدیمی بندر انزلی برای چاپ در کتابی بود و قصد داشت پس از فراغت کاری خود از سازمان بازرگانی استان خوزستان به بندر انزلی بازگردد و گاه نامه ای را در این شهر منتشر کند که متاسفانه اجل مهلتش نداد… 

از موسایی دو فرزند به یادگار مانده است.

مراسم دومین سالگرد درگذشت زنده یاد بهزاد موسایی از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۱۹:۰۰ عصر پنج شنبه ۱۸ شهریور ماه ۱۳۹۵ بر سر مزار آن مرحوم در گلزار شهدای بندر انزلی برگزار می شود.  

گرچه کالبد مادی بهزاد موسایی دیگر در بین ما نیست اما وی با آثار ارزشمند خود همواره در ذهن و خاطر دوست داران فرهنگ و هنر و ادبیات این سرزمین باقی خواهد ماند.

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا