خانه / اخبار / «بازتاب» در سینمای جوان بندر انزلی تولید شد

«بازتاب» در سینمای جوان بندر انزلی تولید شد

انزلی چی: فیلم داستانی «‌بازتاب» به کارگردانی «کاوه چلمبری» با تصویربرداری و تدوین مهدی داسکار و نقش‌آفرینی سوگل شاهین و شیرین سامی در سینمای جوان بندر انزلی تولید شد. فیلم نامه بازتاب را فروغ صادقی به رشته تحریر درآورده است…

DSC_2342

فیلم داستانی «‌بازتاب» به کارگردانی «کاوه چلمبری» با تصویربرداری و تدوین مهدی داسکار و نقش‌آفرینی سوگل شاهین و شیرین سامی در سینمای جوان بندر انزلی تولید شد. فیلم نامه بازتاب را فروغ صادقی به رشته تحریر درآورده است. این اثر یکی از پنج فیلمی کوتاهی است که در پنج ماه نخست امسال از سوی فیلم سازان و هنرجویان سینمای جوان بندر انزلی ساخته شده است.  

کارگردان فیلم بازتاب اظهار کرد: این اثر با در برداشتن جنبه‌های آموزشی و روان‌شناسی به روایت انعکاس رفتارهای یک مادر در دختر خردسالش می‌پردازد. این مادر به دلیل معلولیت جسمی قادر به استفاده از یک دست خویش در انجام امور روزمره نیست.  

چلمبری افزود: این فیلم در برنامه هم‌اندیشی و نشست سالانه انجمن سینمای جوانان استان گیلان که در رشت برگزار شد به نمایش در آمد. بازتاب همچنین برای حضور در جشنواره فیلم کوتاه تهران و رشد ارسال شده و شرایط برای شرکت این فیلم در جشنواره داکا که ابتدای سال آینده میلادی برگزار می‌شود نیز فراهم شده است که امیدوارم مورد پذیرش قرار گیرد.  

وی در ادامه گفت: هم اکنون برای ساخت مستندی به نام «پل را بجنبان» در حال تحقیق هستم. این فیلم به موضوع پل قدیم غازیان می‌پردازد. از آن جا که این کار به‌صورت مستقل انجام می‌شود از نیروهای جوان و مستعد بندر انزلی دعوت به‌عمل آورده‌ام تا در این پروژه همراهم باشند.   

این فیلم ساز و عکاس در ادامه به مشکلات موجود در مسیر تولید فیلم اشاره کرده و می‌گوید: متاسفانه انجمن سینمای جوانان بندر انزلی امکانات اولیه را از جمله دوربین و سه پایه و دستگاه صدابرداری و ست تدوین برای ساخت فیلم ندارد. برای ساخت فیلم بازتاب از دوربین و سه پایه شخصی اعضای انجمن استفاده کردیم. برای تدوین فیلم نیز به دلیل آن که از سامانه مناسبی برخوردار نبودیم، مجبور شدیم زمان زیادی را به تدوین اثر اختصاص دهیم.  

چلمبری با تشکر از زحمات مسوول انجمن سینمای جوانان بندر انزلی گفت: «زهره زمانی» روزنه‌های امید را برای بازگشت به روزهای باشکوه سینمای بندر مه‌آلود گشوده است اما متاسفانه مسوولان شهر هیچ‌گونه حمایتی از فیلم سازان جوان و انجمن سینمای جوان به عمل نمی‌آورند و در حمایت از هنرمندان به‌صورت سلیقه‌ای و شخصی و انقباضی رفتار می‌کنند. 

گزارش از: مریم ساحلی، روزنامه همشهری

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا