خانه / اخبار / تولید پنج اثر توسط سینماگران جوان بندر انزلی

تولید پنج اثر توسط سینماگران جوان بندر انزلی

انزلی چی: سرپرست انجمن سینمای جوانان بندر انزلی تولید پنج فیلم کوتاه توسط فیلم سازان جوان و هنرجویان انجمن در پنج ماه نخست امسال را نوید بخش روزهای خوشی برای سینمای کوتاه بندر انزلی عنوان کرد.

DSC_2342

به گزارش انزلی چی، زهره زمانی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا از ساخت فیلم داستانی «بازتاب» به کارگردانی کاوه چلمبری با تصویربرداری و تدوین مهدی داسکار و بازی سوگل شاهین و شیرین سامی بعنوان یکی از این تولیدات یاد کرد. 

به گفته وی داستان این فیلم بازتاب رفتارهای یک مادر در کودک خردسال است. 

وی افزود: فیلم داستانی «تعقیب» به نویسندگی و کارگردانی و تدوین آرمین ابراهیمی و تصویر برداری آرمین ابراهیمی و ایمان طاهری یکی دیگر از تولیدات این انجمن است.

زمانی خاطرنشان کرد: داستان این فیلم نگاهی به دلایل موج مهاجرت جوانان به اروپا است. 

وی از فیلم داستانی «خط خطی» به نویسندگی و کارگردانی داود بدرخواهان با تصویربرداری و تدوین سروش پوراسماعیل بعنوان یکی دیگر از آثار ساخته شده اشاره و تصریح کرد: داستان تصویر ذهنی دانش آموزی از معلم سخت گیر خود است.

سرپرست انجمن سینمای جوانان بندر انزلی همچنین از ساخت فیلم مستند «پرستی سیمو»  به نویسندگی، کارگردانی و تدوین آرمین ابراهیمی و تصویر برداری آرمین ابراهیمی و ایمان طاهری بعنوان دیگر اثر تولیدی در انجمن اشاره کرد.

به گفته زمانی این مستند به زندگی یک نوازنده درام پرداخته است.

وی در ادامه فیلم داستانی «ژین»  به نویسندگی سحر محمدی و کارگردانی سحر محمدی و سیده نیلوفر موسوی و تصویربرداری و تدوین مهدی داسکار را تولید دیگری از سینماگران جوان عضو این انجمن خواند. 

انجمن سینمای جوانان بندر انزلی پس از یک دوره رکود از اردیبهشت سال ۹۴ به سرپرستی زهره زمانی بانوی سینماگر این شهر انجمن آغاز به فعالیت کرد . 

تشکیل دو کانون فیلم و عکس و نمایش هفتگی فیلم های برتر دنیا، برگزاری دو همایش بزرگ سه روزه فیلم کوتاه، برگزاری نمایشگاه کتاب های سینمایی، کارگاه فیلم نامه با حضور محمد گذرآبادی، برگزاری دو نمایشگاه عکس مایکل کنا و خاطرات رمضان، کارگاه عکس با حضور استاد مجید ناگهی، نشست های تخصصی هفتگی در کانون عکس از جمله فعالیت های این انجمن است.

در کنار این فعالیت ها برگزاری کلاس های آموزشی حرفه ای رشته های سینمایی با استفاده از اساتید و مدرسین با تجربه هم صورت گرفته است.

انجمن سینمای جوان بندر انزلی از حدود ۲۰ سال پیش تاسیس شد و از سال ۷۶ به شکل رسمی آغاز به فعالیت کرد. 

این انجمن تاکنون هنرمندان به نامی را در عرصه فیلمهای تجربی و بلند به هنر دوستان معرفی کرده است .

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا