خانه / اجتماعی / استقبال مردم بندر انزلی از دیوار مهربانی

استقبال مردم بندر انزلی از دیوار مهربانی

photo_2016-06-12_23-20-20

مهربانی را بیاموزیم 

فرصت آیینه ها در پشت در مانده است 

روشنی را می شود در خانه مهمان کرد 

می شود در عصر آهن 

آشناتر شد 

سایبان از بید مجنون 

روشنی از عشق 

می شود جشنی فراهم کرد 

می شود در معنی یک گل شناور شد (محمدرضا عبدالملکیان)

به گزارش انزلی چی، تصویر بالا، دیوار مهربانی ساندویچی سلف سرویس بچه های ایران در خیابان ناصرخسروی بندر انزلی است که بر روی آن نوشته شده: این ساندویچی روزانه سه عدد ساندویچ رایگان برای افراد نیازمند در نظر گرفته است. (کودکان خیابانی، زنان بی سرپرست و…) شما هم می توانید در حد توان یک یا چند ساندویچ (به دلخواه) خریداری کرده و رسید آن را روی دیوار بچسبانید. شاید همین یک وعده غذا از دزد شدن یک کودک بی گناه یا… جلوگیری کند.  

کمک به همنوع ضمن حفظ آبروی آن ها و به دور از ریا و منت، یکی از توصیه هایی است که از دیرباز در فرهنگ ایرانیان جای خود را باز کرده و چنین حرکات مردمی در جامعه امروزی نیز نشان از زنده و پویا بودن این فرهنگ در میان مردم ایران و به خصوص بندر انزلی دارد.

محسن فرنود صاحب ساندویچی بچه های ایران در گفت و گو با انزلی چی گفت: پس از اجرای طرح دیوار مهربانی در نقاط مختلف شهر تصمیم گرفتم که یک دیوار مهربانی کوچک در مغازه راه اندازی کنم تا به کودکان نیازمند و بد سرپرست و یا سایر نیازمندان، روزانه سه ساندویچ رایگان اهدا کنم.

وی در ادامه عنوان کرد: مشتریان این مغازه نیز با خرید ساندویچ برای نیازمندان و چسباندن فیش خرید به دیوار مشخص شده در این طرح شرکت می کنند و با مهربانی خود مانع از این می شوند که افراد نیازمند با گرسنگی روزهای خود را سپری کنند.

محسن فرنود افزود: معمولا افراد نیازمند وارد مغازه نمی شوند و یا از بیرون مغازه اشاره میکنند و یا به تعداد خرید های انجام شده مشتریان، ساندویچ تهیه و به خانه هایشان ارسال می شود و با این کار توانستم مشتریان را هم در این کار خدا پسندانه مشارکت دهم.

وی گفت: علاوه بر این کار طرح جمع آوری درب بطری های نوشیدنی را نیز انجام می دهم و عموم مردم درب بطری های نوشیدنی را به ما می دهند و پس از جمع آوری به موسسه محک تحویل داده می شود تا برای معلولین ویلچر تهیه شود.

این ساندویچی نشان داد تا در یک مغازه کوچک با انجام کارهای ساده هم می توان دست نیازمندان را گرفت و ساندویچی با طعم مهربانی توزیع کرد.

درود فراوان به شهروندان عزیزمان در سلف سرویس بچه های ایران و مردم خوب شهر باران که بار دیگر ثابت کردید زندگی خالی نیست، مهربانی هست، امید هست،…  

چه خوب است که خاطرمان هست و فراموش نکرده ایم هنوز هم می‌شود با هم بود و همدیگر را داشت حتی با حداقل داشته هایمان و گرمای دوست داشتن و کمک کردن هنوز در دل های ما شعله ور است.


درباره کاوه چلمبری

یک نظر

  1. درود به شرف این مغازه دار و کاسب که واقعا حبیب خداست

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا