خانه / اجتماعی / گزارشی از وضعیت بیمارستان بندر انزلی

گزارشی از وضعیت بیمارستان بندر انزلی

انزلی چی: وضعیت نامناسب تنها بیمارستان شهرستان بندر انزلی نیاز به رسیدگی جدی دارد.

984184_743726238996496_8401666448136653800_n

به گزارش انزلی چی، از در ورودی بیمارستان بندر انزلی که وارد می شویم، چشممان به کیسه های زباله و آشغال هایی که روی زمین کنار داروخانه ریخته می افتد حتی سطل زباله ای بزرگ وجود ندارد. حیاطی بدون صندلی برای همراهان که حتی رغبت نمی کنند در آن قدم بزنند و هوایی تازه کنند.   

وارد اورژانس که می شویم می بینیم  پرسنل و پرستارها بخاطر عدم انتقال بیماری های واگیر، ماسک زده اند، ولی این ماسک به بیماران داده نمی شود و همراه بیمار؛ خودش باید آن را تهیه کند و وقتی از ماسک هایی که روی میز اورژانس است می خواهند استفاده کنند، پرستارها می گویند این ماسک ها برای پرسنل است و شما خودتان باید آن را تهیه کنید!! آیا این وظیفه خود بیمارستان نیست تا به فکر بیماران ضعیف باشد که آلودگی برایشان سم است؟

وارد بخش داخلی که می شویم، اتاق چهار تخته به شش تخته تبدیل می شود و وقتی اعتراض می کنیم می گویند تعداد بیماران زیاد است و مجبورید تحمل کنید، اتاقی که فاقد کمد لباس و وسایل بیمار است و من به ناچار؛ وسایل بیمارم را درون پلاستیکی بزرگ گذاشتم و زیر تخت روی زمینی که آلوده است جایش دادم. اتاقی مشترک از بیماران مغزی، قلبی، عفونت ریوی و ادراری و بیماران داخلی!! در حالی که بیماران مغزو اعصاب و بیماران قلبی باید اتاق هایی مجزا و در آرامش داشته باشند. ندادن پتو و ملافه و روبالشی و لباس برای بیمار به طوری که خود همراه بیمار باید به دنبال وسایل مورد نیاز باشد از مشکلات دیگر بشمار می رود. 

از صبح تا شب که آن جا مراقب بیمارم بودم اتاق را دو سه بار جارو و تی کشیدند، با همان تی همه جا را تمیز مـی کردند، تمامی بخش ها را و از ضد عفونی کردن زمین خبری نبود؛ به طوری که کثیفی در گوشه های دیوار به چشم می خورد. حتی کیسه ادرار (سوند) بیمار را همراه باید خالی می کرد در حالی که این وظیفه  پرسنل خدماتی بیمارستان است، البته به این هم اشاره کنم که تعداد پرسنل خدماتی بقدری کم است که یک نفر باید به دو بخش رسیدگی کند و پرستاران مرتب او را با بلند گو صدا می زنند و این صدا بیماران را اذیت می کند. یک بیمارستان باید برای هر بخش یک پرسنل خدماتی داشته باشد نه این که پرسنل خدماتی بخش داخلی و عفونی با بخش کودکان یکی باشد. (منجر به آلودگی بخش کودکان می شود)   

به طبقه  بالا رفتم و دیدم بخش جراحی مردان در دست تعمیرات است، آن هم چه تعمیراتی که مصالح آن را با آسانسور بیمار به بالا می آوردند. (آلودگی کامل در بیمارستان)  

از نداشتن تهویه در سرویس بهداشتی بگویم که با باز بودن پنجره آن، بوی نامطبوعی بخش را فرا می گرفت. 

بگذارید از ترخیص بیماران بگویم که پزشک از طریق تلفن، بیمار را مرخص کرد، بی آن که برای معاینه پایانی بیاید و بعد او را مرخص کند؛ طوری که بیمار برای خودش تاسف خورد!! حتی بعد از ترخیص بیمار، تخت او را برای بیمار بعدی، آماده و تمیز نکردند!  

پرستارانی که وقتی می بینند بیماری همراه ندارد اصلا او را نمی بینند و بیمار باید با داد و بیداد به آنها بفهماند که مشکلی دارد، اما چه فایده که باز هم پرستاران به او اهمیتی نمی دهند. دادن قرص های بیماران که دیگر شاهکار است، پرستاران قرص ها را سر وقت نمی دهند که هیچ، آنها را در دستمال کاغذی می گذارند و به همراه بیمار می دهند تا همراه؛ قرص را به بیمار بدهد در حالی که باید قرص ها را در ظرف مخصوص قرص قرار دهند تا آلوده نشود و سر وقت به بیمار داده و مطمئن شوند که بیمار، قرص را خورده باشد.  

آشپزخانــه غیر استانداردی که خیلــی ها راحت با لباس آلـوده وارد آن می شوند در حالی کــه روی تابلویــی نوشتـه اند: «ورود افراد متفرقه ممنوع!»  

از همه مهم تر،خراب بودن دستگاه سی تی اسکن است که تنها دستگاه سی تی اسکن تنها بیمارستان در بندر انزلی است که باید جواب گوی مردم بندر انزلی و اطراف این شهرستان باشد.جالب اینجا است که چند روزی می شود خراب است ولی اصلا برایشان مهم نیست که زودتر درستش کنند!! 

برایم سوال پیش آمده که اصلا به این فکر هستند اگر کسی ضربه مغزی شود یا تصادف کرده باشد و به صورت اورژانسی به بیمارستان بیاورند، بدون دستگاه سی تی اسکن چه می شود؟؟؟؟ حتما باید کسی بمیرد تا رسیدگی کنند؟؟؟ چه کسی پاسخ گوی این مشکلات است که مشکلات کوچکی نیستند؟؟؟ چرا رییس بیمارستان و مسوولین شبکه مرکز بهداشت استان و وزارت بهداشت کشور کاری نمی کنند؟؟؟؟  

همراه بیماری در بیمارستان بندر انزلی

 


درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا