خانه / اجتماعی / وضعیت نابسامان بازار ماهی فروشان بندر انزلی

وضعیت نابسامان بازار ماهی فروشان بندر انزلی

انزلی چی: اگرچه گزارش این وضعیت نامناسب بارها توسط مردم و رسانه ها به گوش مسوولین رسانده شده اما هنوز هیچ گونه اقدام عملی مقتضی جهت بهبود وضعیت موجود از سوی مسوولین شهر انجام نگرفته است.

DSC_3763

به گزارش انزلی چی، بندر انزلی شهری است که از قدیم الایام از مراکز صید و صیادی و فروش ماهی در کشور محسوب می شود . هم اکنون بازار ماهی این شهر در زیر پل بندر انزلی و در کنار شنبه بازار روگا واقع شده است و عرضه ماهی در بازار سنتی این شهر به صورت ریخته شده روی تخت های چوبی یا زمین و به ندرت در مغازه انجام می گیرد.

ضرورت وجود یک بازار الگویی و عرضه ماهی در یک سیستم تعریف شده در شهر ساحلی و گردش پذیر بندر انزلی ضرورتی انکار ناپذیر است و نبود بازار مدرن ماهی یکی از بزرگ ترین دغدغه های مردم این شهر در سالیان متمادی بوده است.

پنج سال از مراسم کلنگ زنی احداث بازار الگویی مصرف ماهی می گذرد اما ادامه ساخت و افتتاح بازار جدید با توجه به کند بودن عملیات عمرانی در این شهر ممکن است چندین سال به طول بینجامد. با این حال بازار کنونی شرایط مناسبی نداشته و دارای مشکلات عدیده ای است که منجر به وضعیت نابسامان هم برای خریداران و هم برای عرضه کنندگان شده است.

اگرچه گزارش این وضعیت نامناسب بارها توسط مردم و رسانه ها به گوش مسوولین رسانده شده اما هنوز هیچ گونه اقدام عملی مقتضی جهت بهبود وضعیت موجود از سوی مسوولین شهر انجام نگرفته است.

بسیاری از خریداران از وضعیت عرضه ماهی در این بازار ناخرسند می باشند که این موضوع نیز یکی از دغدغه های شبکه بهداشت این شهر است. عرضه ماهی بر روی زمین، فروش ماهی آغشته به شن یا خون آلود به عنوان ماهی تازه و همچنین پوست کندن و قطعه کردن ماهی بر روی زمین یا شرایط نامناسب و غیر بهداشتی از جمله این دغذغه ها است.  

یکی دیگر از فروشندگان از وضعیت آسفالت و نبود سکو برای فروش ماهی گله مند است و همچنین از ریختن زباله در اطراف این بازار به خصوص قسمت شنبه بازار روگا ابراز نگرانی می کند.

بسیاری از فروشندگان خواستار رسیدگی به وضعیت این بازار می باشند و مراتب نارضایتی خود را از شهردار و نماینده شهر بیان می کنند که بجز وعده دادن تا به حال اقدام عملی مثبتی برای سر و سامان دادن وضعیت موجود انجام نداده اند. 

گزارش از: میلاد منصف

 

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا