خانه / اخبار / ورزش انزلی در آینه تاریخ/ رکود شکنی دو انزلی چی در شنای ایران

ورزش انزلی در آینه تاریخ/ رکود شکنی دو انزلی چی در شنای ایران

اختصاصی/ انزلی چی:  در چنین روزی، دو شناگر انزلی چی رکود شنای ایران را کاهش دادند.

283983_186091641524026_1077906714_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش انزلی چی، امروز جمعه سوم مرداد ۱۳۹۳ هجری شمسی برابر با ۲۷ رمضان ۱۴۳۵ هجری قمری و ۲۵ جولای ۲۰۱۴ میلادی است. ۴۴ سال پیش در چنین روزی، حیدر شنجانی و قدرت الله شیرازی دو شناگر انزلی چی به همراه دو تن از شناگران ایران به نام های حسین مجیدی و اصغر تاجیکی دو رکورد شنای ۴ در ۲۰۰ متر مردان ایران را کاهش دادند. آنها مسافت مسابقه را در ۹ دقیقه و ۱۳ ثانیه شنا کردند. رکورد پیشین این ماده ۹ دقیقه و ۱۸ ثانیه و پنج دهم ثانیه بود که در مسابقات شنای بین المللی بخارست به دست آمده بود. 

۳۸ سال پیش در چنین روزی، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی بازیهای المپیک ۱۹۷۶ مونترال در برابر تیم شوروی پیشین دو بر یک شکست خورد. این دیدار در ورزشگاه مونی سیپال شربروک کانادا، با حضور شش هزار تماشاگر و به قضاوت ولاسکوئز ونزوئلایی برگزار شد.

پرویز قلیچ خانی در دقیقه ۸۲ از روی نقطه پنالتی تنها گل تیم ایران را زد. برای تیم ایران در این دیدار ناصر حجازی، حسن نظری، آندرانیک اسکندریان، بیژن ذوالفقارنسب، پرویز قلیچ خانی، ابراهیم قاسم پور، علی پروین، ناصر نورایی، حسن روشن، سهام میرفخرایی و غفور جهانی مهاجم انزلی چی به میدان رفتند. هدایت تیم ایران در این رقابت ها برعهده حشمت مهاجرانی بود.

درباره esmail-rad

اسماعیل راد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا