خانه / اجتماعی / نامه ۲۶ کارگر اخراجی شیلات گیلان به معاون رییس جمهور

نامه ۲۶ کارگر اخراجی شیلات گیلان به معاون رییس جمهور

انزلی چی: ۲۶ نفر از کارگران تعدیل شده اداره کل شیلات گیلان با امضای نامه‌ای خطاب به محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به دیدار اسفند ماه سال گذشته‌شان با او گفته‌اند بر خلاف نامه استخدام مجددی که از نوبخت دریافت کرده‌اند، مدیران شیلات گیلان در راه بازگشت به کار آنان مانع ایجاد می‌کنند.

5592

کارگران تعدیل شده شیلات گیلان خطاب به رییس سازمان برنامه و بودجه نوشته‌اند که در ادامه این سنگ‌اندازی‌ها، از هفته گذشته به آنان اجازه حضور در اداره کل شیلات گیلان داده نمی‌شود و مدیر کل و معاون منابع انسانی او حاضر به شنیدن سخنان آنها نیستند.

این ۲۶ کارگر تعدیل شده درباره پی‌گیری‌های بازگشت به کار خود نوشته‌اند: «مراجعات مکرر اینجانبان نزد مقامات استان در استانداری گیلان، ‌فرمانداری بندر انزلی، نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی، دستگاه‌های نظارتی و حتی وساطت و میانجیگری بعضی از مدیران ارشد استانی از جمله بازرس محترم کل و مدیر کل دیوان محاسبات تاکنون به دلیل اصرار مدیران شیلات در عدم به کار گیری اینجانبان و ارسال گزارشات غیرواقعی به مسئولین امر موثر واقع نشده و موفق به اشتغال نگردیده‌ایم. 

آنان در این نامه تاکید کرده‌اند «اقدام اداره کل شیلات گیلان در عدم عقد قرارداد و شروع به کار اینجانبان ناشی از مسایل قانونی نیست بلکه از روی لج بازی و اعمال سلایق شخصی مسوولین شیلاتی است.» 

ایلنا

 

درباره کاوه چلمبری

یک نظر

  1. این کارگران شیلات در راستای طرح تعدیل نیروی انسانی در سال ۱۳۷۱ از شیلات بازخرید شده اند چه جوری با نامه و توصیه بعد از ۲۵ سال می خواهند به سر کار برگردند . کسانی که چنین توصیه هایی کردند و نامه استخدام برایشان از قول این و آن نوشته اند حتماً این ها را سرکار گذاشتند و یا تسلطی بر نحوه قوانین استخدام ی کشور ندارند . برای هر استخدام باید جایگاه سازمانی و بودجه و اعتباری تصویب شود .
    این کارگران شیلاتی در زمانی عریضه و نامه استخدام از طرف نماینده شهر به طرف ادارات گسیل می دارند که ۲۵ سال پیش در زمان بازخرید جذب تعاونی های صیادی پره شده اند و اکنون سهامدار نعاونی می باشند و امتیازاتی در راستای وام و تسهیلات در اختیار تعاونی هایشان قرار گرفته است .
    عده ای از این صیادان پره با درگیری در صیدگاه خود با صاحبان زمین های شیلاتی بیش از ۲۵ سال است که مانع از ساخت و ساز در منطقه شده اند . درحالی که در طرح تعدیل و ساماندهی پره صیادی باید کارت های صیادی آن ها خریداری شود و در صورت تمایل در راستای آبزی پروری کارکنند . اخیراٌ نیز طرح تعدیل صیادان شناورهای صیادی صادر شده است
    این تعدیل ها به دنبال کاهش ذخایر آبزیان دریای خزر و آلودگی رودخانه ها صورت می گیرد .

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا