خانه / اخبار / مراسم هشتمین سالگرد جاودانگی استاد احمد عاشورپور برگزار شد

مراسم هشتمین سالگرد جاودانگی استاد احمد عاشورپور برگزار شد

انزلی چی: مراسم هشتمین سالگرد جاودانگی پدر موسیقی فولکلوریک گیلان، با حضور جمع کثیری از دوستداران وی، باشکوه هرچه تمام برگزار شد.

DSC_5652

به گزارش انزلی چی، مراسم هشتمین سالگرد درگذشت زنده یاد استاد احمد عاشورپور، پدر موسیقی فولکلوریک گیلان؛ عصر سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ با حضور جمع کثیری از دوستداران وی، با شکوه هرچه تمام در بی بی حوریه غازیان برگزار شد. 

برنامه با خیرمقدم فریدون عاشورپور برادر آن زنده یاد آغاز گزدید، سپس استاد محمد تقی بارور در مورد شخصیت هنری و مزایای اخلاقی ایشان صحبت و شعر خوانی نمود. 

در ادامه حسن پورقندان دو قطعه از کارهای استاد عاشورپور  با نام گل بانو و سرکوه بلند را با فلوت اجرا کرد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت. 

آخرین قسمت بخش اول، مربوط به سرود خوانی کودکان سبز اندیشان وطن بود که ترانه جمعه بازار را به زبان فارسی به صورت تک خوانی و گروهی اجرا کردند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت. 

بخش دوم برنامه با سخنرانی هوشنگ عباسی شاعر و نویسنده برجسته گیلانی در خصوص شخصیت هنری استاد عاشورپور و پاسداشت زبان گیلکی توسط ایشان آغاز شد. 

سپس جمشید لرد، خواننده مازندرانی که از رامسر به بندر انزلی آمده بود، چند ترانه از استاد از جمله تام بزن و سرکوه بلند را اجرا نمود که این ترانه به همراه جمع خوانده شد.

در ادامه دکتر پارسا دوست از اساتید برجسته رشته تاریخ در خصوص تاثیرگذاری استاد احمد عاشورپور در تاریخ موسیقی معاصر ایران، سخنانی را بیان داشت.  

اجرای قطعاتی به زبان گیلکی توسط استاد ناصر وحدتی، بخش دیگر برنامه بود. در پایان مراسم ترانه های استاد عاشورپور و چهار ویدیو ازکارهای ایشان در قالب دی وی دی به رسم یادبود و هدیه تقدیم میهمانان شد. 

جعفر پناهی از فیلم سازان برجسته کشور نیز از جمله حاضران در این مراسم بود. گفتنی است این مراسم توسط صفحه استاد احمد عاشورپور در فیس بوک مدیریت و برگزار گردید.

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا