خانه / اجتماعی / قدم زدن حیوانات اهلی در خیابان های بندر انزلی!

قدم زدن حیوانات اهلی در خیابان های بندر انزلی!

انزلی چی: چرای گاو در شهر موجب به مخاطره افتادن بهداشت محیط شهری، نابودی فضای سبز و گاهی تصادف خودروهای عبوری با این حیوانات می شود.

IMG_20151107_133032

به گزارش انزلی چی، از بدو پیدایش تمدن شهرنشینی تاکنون، توجه به نمای بصری شهر و حریم شهری جزو قوانین اصلی مدیریت شهری بوده است. شهرها با ساکن شدن مردم روستایی به وجود آمدند و به سرعت رو به توسعه نهادند. 

از زمان توسعه شهرنشینی حقی به نام «حقوق شهروندی» برای اهالی شهرها به وجود آمد که براساس آن شهروندان از حقوق قانونی برخوردارند و متولیان شهر موظف به رعایت این حقوق و تامین امکانات مناسب برای تحقق آن هستند. ازجمله این حقوق فراهم آوردن شرایط بهداشت شهر و محیط زیست است. 

زیست محیط شهری هر زمان در معرض مخاطراتی از جمله دفع زباله شهری، دفع فاضلاب شهری و ورود گازهای سمی کارخانجات تولیدی است اما یکی دیگر از مخاطراتی که می تواند شهرهای کوچک را با مشکلات بهداشتی مواجه کند، ورود احشام و حیوانات به محدوده و حتی داخل شهر است. 

بندر انزلی دومین شهر پرجمعیت در استان گیلان محسوب می شود اما شاهدیم که در برخی مناطق آن، سبک زندگی شهری جایی ندارد و موجب اختلال در نظم شهری می شود. 

وجود گاو در برخی مناطق به خصوص مناطق حاشیه شهر موجب به مخاطره افتادن بهداشت محیط شهری می شود. برای نمونه تصویر بالا دام هایی را نشان می دهد که جهت چرا به جلوی مدرسه طالقانی کنار باشگاه فرهنگیان در منطقه کلویر آورده شده اند. 

عکس از: صیامی

درباره کاوه چلمبری

۳ نظر

 1. ای کاش فقط همین بود
  از زمانی که این شهردار جدید روی کار آمده فقط بفکر جیب خودشه
  از حیوانات اهلی گرفته تا آسفالت خیابانهای شهر و نظافت خیابانهای غازیان و و و و و ………….
  ای کاش یکم از استان بغلیمون یاد بگرن
  فکر کنم قدمت انزلی با رامسر یکی باشه
  آقای شهردار بهتره یه سر به رامسر بزنه تا یکم از اونا شهرداریو یاد بگیره
  امید واریم که بتونیم انزلی رو به جایگاهی که لایقش هست برسونیم.

 2. من انزلی چی نیستم اما ساکن این شهرم. انصافا به شهر انزلی خیلی جاها کم لطفی شده وضعیت خاکی و سنگ ریزه بودن بعضی کوچه ها و دست انداز های بد کوچه ها و خیابانش یک طرف، نداشتن یک مکان فرهنگی در داخل شهر انزلی طرف دیگر. تا به حال فکر کردید چرا انواع و اقسام کلاس های آموزشی از کلاس های آشپزی و خیاطی گرفته تا کلاس های هنری در بندر انزلی وجود خارجی نداره. تنها جایی که برخی کلاس های هنری گذاشته میشه هلال احمره، اونم مداوم نیست و راهش برای بعضی ها دوره. چرا فنی حرفه ای انزلی کلاس های کامپیوتر نداره؟ درحالیکه در همه شهرها این کلاس ها با مبلغ های ناچیزی ۵۰۰۰ تومان برگذار میشه. اگه جوان ها این کلاس ها در شهر انزلی رو داشته باشند که با قیمت های پایینی هم برگذار بشه کمک شایانی هم برای فرهنگسازی چیزهای خوب هست، برای گذراندن وقت مردم هم مفید خواهد بود و اشتغال زایی هم افزایش پیدا خواهد کرد و به تبع آن افراد بیکار و کم درآمد هم وضع بهتری خواهند داشت و پیشرفت انزلی هم با صرف درست هزینه امکان پذیر خواهد شد. مردم یک جامعه سرمایه های اون جامعه هستند چرا با اشتغال زایی برای این سرمایه ها پیشرفت انزلی رو رقم نمیزنید؟! باید روی افراد جامعه هزینه کرد تا همه چیز سر جای خودش باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا