خانه / اجتماعی / دکتر عبدالمطلب برادران نویری، چهره ماندگار انزلی

دکتر عبدالمطلب برادران نویری، چهره ماندگار انزلی

انزلی چی: دکتر عبدالمطلب برادران نویری از چهره های ماندگار انزلی است. او التیام بخش درد مردمان شهرمان است، همه ما خاطره لبخند های دکتر در مطبش را در حالی که از مشکل خود می گوییم و او با حاذقی به تشخیص دردمان می پردازد به یاد داریم.

33758_157934987574524_44689_n

دکتر عبدالمطلب برادران نویری متولد ۱۳ اسفند ۱۳۲۰ در بندر انزلی است. او پس از پایان دوران دبیرستان در سال ۱۳۳۸ وارد دانشکده کشاورزی کرج شد و در همان سال موفق به ورود به دانشکده پزشکی دانشگاه تهران گردید. در سال ۱۳۴۶ تز دکترای خود را با عنوان «درمان جراحی اولسرهای گاسترودئودنال» ارائه داد. او پس از پایان دوران خدمت نظام در استان لرستان وارد شبکه بهداری کشور شد و از سال ۴۸ معاونت مدیرکل بهداری استان بوشهر را عهده دار بود و تا سال ۱۳۵۸ مشغول خدمتگذاری به مردم این استان بود. وی سپس به بندر انزلی باز گشت و در مهر ماه ۱۳۶۳ مطب خود را در خیابان ناصرخسرو افتتاح کرد.

هم اکنون تقریبا تمام خانواده های انزلی چی، نسل به نسل و والد و فرزند؛ بیمار ایشان بوده و هستند و وی را عضوی از خانواده خود می دانند، به طوری که علاوه بر مشکلات پزشکی در بسیاری از زمینه های دیگر نیز با وی درد دل و مشاوره می کنند. دکتر نویری در کمال فروتنی و متانت در هر ساعتی از شبانه روز و بدون هیچ گونه چشمداشت مادی بر بالین بیماران خویش حاضر می شود. چهره زیبا، اخلاق نیکو و دانش بالای وی تسکین بخش آلام بیماران است و بسیاری از آنها تنها با دیدن چهره وی احساس آرامش می کنند.

منابع: ویکی پدیا و صفحه دکتر عبدالمطلب برادران نویری

 

درباره کاوه چلمبری

۲ نظر

  1. تو رو خدا به دیدن ایشون برید در مطب با یک شاخه گل (که کافیست و نشانه سپاس و عشق هست) و فراموش نکنید که دیدار چقدر …..ارزشمند هست. ایشون عمو جان یا دایی عزیز همه ما هستن و اگر خدا بخواد (که دعا میکنم خداوند بخواد) باید عمر طولانی کنن و سایه شون بالا سر ما باشه. امیدوارم برای نوشته من جوابی بنویسید. با سپاس از تلاش انزلی چی که وبسایت ارزشمندی ست.

    • پیشنهادتان بسیار عالی است. دکتر بزرگ همه ما است و سرزدن و تکریم ایشان، وظیفه ما. خیلی ممنون از لطف شما نسبت به وبسایت انزلی چی. سلامت و شاد و پاینده باشید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا