خانه / اجتماعی / خودنمایی حیوانات در خیابان های بندر انزلی!

خودنمایی حیوانات در خیابان های بندر انزلی!

انزلی چی: وجود اسب و گاو در برخی مناطق، موجب به مخاطره افتادن امنیت شهروندان و بهداشت محیط شهری می شود.

_MG_4254

به گزارش انزلی چی،  از بدو پیدایش تمدن شهرنشینی تاکنون، توجه به نمای بصری شهر و حریم شهری جزو قوانین اصلی مدیریت شهری بوده است. شهرها با ساکن شدن مردم روستایی به وجود آمدند و به سرعت رو به توسعه نهادند.  

از زمان توسعه شهرنشینی حقی به نام «حقوق شهروندی» برای اهالی شهرها به وجود آمد که براساس آن شهروندان از حقوق قانونی برخوردارند و متولیان شهر موظف به رعایت این حقوق و تامین امکانات مناسب برای تحقق آن هستند. ازجمله این حقوق فراهم آوردن شرایط بهداشت شهر و محیط زیست است. 

زیست محیط شهری، هر زمان در معرض مخاطراتی از جمله دفع زباله شهری، دفع فاضلاب شهری و ورود گازهای سمی کارخانجات تولیدی است اما یکی دیگر از مخاطراتی که می تواند شهرهای کوچک را با مشکلات بهداشتی مواجه کند، ورود احشام و حیوانات به محدوده و حتی داخل شهر است.  

بندر انزلی دومین شهر پرجمعیت در استان گیلان محسوب می شود اما شاهدیم که در برخی مناطق آن، سبک زندگی شهری جایی ندارد و موجب اختلال در نظم شهری می شود. 

وجود اسب و گاو در برخی خیابان های اصلی، موجب به مخاطره افتادن امنیت شهروندان و بهداشت محیط شهری می شود. برای نمونه تصویر بالا اسب هایی را نشان می دهد که همراه صاحبان خود در خیابان اطبا در حال خودنمایی هستند!

عکس از: امین حبیب محمدی


درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا