خانه / اخبار / ابراز تمایل سرمایه گذاران ترک برای سرمایه گذاری در بندرگاه انزلی

ابراز تمایل سرمایه گذاران ترک برای سرمایه گذاری در بندرگاه انزلی

انزلی چی: جمعی از سرمایه گذاران ترک در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان و بازدید از بندرگاه انزلی نسبت به سرمایه گذاری در این بندر ابراز تمایل کردند.

81419749-6130742

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، نماینده یکی از شرکت های فعال در بخش صادرات، واردات مواد اولیه، صنایع و آرد ترک آمادگی خود را جهت سرمایه گذاری و انجام فعالیت های صنعتی در صنایع وابسته به چوب با هدف انجام فعالیت های ارزش افزوده و در نهایت صادرات مجدد در بندرانزلی اعلام کرد. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در این نشست گفت: بندرگاه انزلی با بهره مندی از ۱۰ پست اسکله و ظرفیت هفت میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا مجهزترین بندرگاه ایرانی و از مبادی اصلی ورود آهن و چوب در شمال کشور است.  

سید علی نعیمی ” احداث انبار، سیلو و مسافربری دریایی را از جمله زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری در بندرگاه انزلی عنوان کرد. 

وی تصریح کرد: در بندرانزلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی پنج سیلو هر یک به ظرفیت یک هزار و ۵۰۰ تن ایجاد شده است که در طرح های سرمایه گذاری احداث سه سیلوی دیگر به ظرفیت ۱۵ هزار تن با هدف افزایش پذیرش کالای فله و ارائه خدمات مناسب به مشتریان در دستور کار قرار دارد. 

نعیمی، نزدیکی با بنادر حاشیه خزر و ارتباط با بازارهای منطقه و دسترسی به بازار مصرف کشورهای آسیای میانه، قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال جنوب را از مزایای واردات کالا از این بندرگاه عنوان کرد. 

وی با اشاره به قرار داشتن بندرگاه انزلی در محدوده منطقه آزاد، معافیت مالیاتی ۲۰ ساله، امکان مشارکت سرمایه گذاری داخلی و خارجی، امکان ورود کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و سود بازرگانی منطقه، امکان ترانزیت و صدور مجدد کالا بدون محدودیت، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه و آزادی مشارکت سرمایه گذاری خارجی تا سقف ۱۰۰ درصد را از دیگر مزیت های فعالیت در این منطقه ذکر کرد. 

بندرگاه انزلی در فاصله حدود ۴۰ کیلومتری از شهر رشت مرکز استان گیلان قرار دارد.

 

 

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا