خانه / اخبار / آیین افتتاح تور ساحلی فیلم و عکس خزر برگزار شد

آیین افتتاح تور ساحلی فیلم و عکس خزر برگزار شد

 انزلی چی: آیین افتتاح تور ساحلی فیلم و عکس خزر با عنوان دریای دوستی برگزار شد.

DSC_6168

به گزارش خبرنگار ایرنا، به ابتکار اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوان استان، نخستین تور ساحلی فیلم و عکس خزر با عنوان ˈ دریای دوستی ˈ عصر دوشنبه با حضور حبیب الله ایل بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان کشور و تنی چند از مدیران کل فرهنگی و اجتماعی استان گیلان و هنرمندان عکاس و فیلمساز در ساحل مروارید خزر برگزار شد. 

ˈیونس رنجکشˈ سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در آیین آغاز به کار این تور اظهار داشت: اجرای این برنامه در آستانه روز خبرنگار و روز خزر در قالب جشنواره فیلم و عکس دریای دوستی انجام می شود که امیدواریم بتوانیم از این فرصت در معرفی جاذبه های گردشگری ساحل بهره مند شویم. 

وی افزود: دریای خزر از موهبت های زیادی برخوردار است و نقش مهمی در توسعه گردشگری استان دارد و باید با اجرای برنامه های مختلف زمینه های شناخت بهتر این ظرفیت فراهم شود. 

رنجکش یادآور شد: عکاسان و فیلم سازان انجمن سینمای جوان می توانند از دریچه دوربین رسانه هایی که در اختیار دارند، زیبایی ها و جلوه های ویژه و حتی کاستی های حوزه گردشگری ساحلی را منعکس کنند تا با دریافت پیام ها، بتوانیم در راستای تکمیل ظرفیت ها و جبران کاستی ها قدم برداریم. 

به گفته رنجکش؛ این جشنواره شهریورماه امسال در چند بخش انتخاب عکس های برگزیده، نمایشگاه، پخش فیلم های متناسب با ظرفیت های دریایی از خلیج فارس تا خزر برگزار می شود و تور عکاسان و فیلمبرداران مقدمه اجرای این جشنواره است. 

دبیر ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های گیلان یادآور شد: استانداری گیلان آمادگی دارد تا از ظرفیت های فرهنگی و هنری گیلان در راستای اهداف توسعه فراگیر استفاده کند و در شرایط امروز به دلیل همگرایی های ایجاد شده بین مدیران فرهنگی استان از این فرصت بهره مناسب ببرند.

ˈفیروز فاضلیˈ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در حاشیه این مراسم، با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم و عکس دریای دوستی در میان کشورهای حاشیه دریای خزر در سال آینده افزود: طرح اولیه جشنواره مذکور توسط انجمن سینمای جوان استان گیلان مطرح شد و این استان به عنوان میزبان این جشنواره انتخاب شده است. 

وی معرفی مزایا و مواهب الهی دریای خزر و راهکارهای مقابله با آسیب های ممکن را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد. 

فاضلی با بیان اینکه جشنواره فیلم و عکس دریای دوستی در نخستین گام به صورت ملی و در سه استان ساحلی گیلان، مازندران و گلستان برگزار می شود، تصریح کرد: نیمه دوم شهریورماه امسال برای برگزاری این جشنواره مشخص شده است. 

به گفته این مسوول، در جشنواره امسال که به صورت غیر رقابتی برگزار می شود، گروهی از عکاسان خبری و هنری و فیلمسازان حرفه ای استان های مذکور طی توری سه روزه در مناطقی مشخص از دریای خزر در هر استان به تصویربرداری خواهند پرداخت.

وی با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره در منطقه آزاد انزلی خاطر نشان کرد: آثار تولیدی این هنرمندان طی نمایشگاهی ساحلی در معرض دید عموم علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در ادامه این برنامه حبیب الله ایل بیگی مدیرعامل انجمن سینمای جوان کشور نیز در سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه در گیلان به موقع به این امر مهم واقف شدند که چنین ظرفیت بالقوه ای وجود دارد و می توان براحتی باید به بالفعل در آوردن آن، حرکت های فرهنگی شایسته ای ایجاد کرد. 

وی دریا و ساحل را یک نعمت الهی دانست و گفت: باید انسجام ایجاد شود تا زمینه بروز خلاقیت های هنرمندان جوان انجمن سینمای جوان برای کمک به بحث گردشگری ساحلی فراهم گردد، نظیر برنامه ای که ما برای شالیزارهای رو به اضمحلال شمال در نظر گرفته ایم و عکاسان و فیلمبرداران را به سمت متوجه ساختن خطرات این مهم به مسوولین سوق داده ایم. 

شفیعی معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد انزلی هم در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از آغاز چنین حرکت سازنده ای گفت: غفلت از مقوله فرهنگ، در تشدید اسیب های اجتماعی تاثیرگذار است و اینکه در این راستا حتی به ساحل هم توجه شده تا ناهنجاری ها را به روشی نوین نمایان کنند تا برای رفع آن گام بردارند، جای تقدیر و تشکر دارد.

در پایان این مراسم تفاهم نامه همکاری های چهار جانبه بین انجمن سینمای جوان استان و کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان برای برگزاری جشنواره فیلم و عکس دریای دوستی توسط مدیران این سازمان ها به امضا رسید.

 

 

 

 


درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا