خانه / اخبار / آیین اختتامیه دومین دوره مسابقه سراسری عکاسی «امروز عاشورا» برگزار شد

آیین اختتامیه دومین دوره مسابقه سراسری عکاسی «امروز عاشورا» برگزار شد

انزلی چی: با معرفی و تجلیل از نفرات برتر، آیین اختتامیه دومین دوره مسابقه سراسری عکاسی «امروز عاشورا» برگزار شد.

DSC_4973

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به انزلی چی، آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان دومین مسابقه‌ سراسری عکاسی «امروز عاشورا» با حضور مشاوران و مدیران سازمان با همراهی هنرمندان و اهالی فرهنگ در منطقه آزاد انزلی برگزار شد. 

در آیین اختتامیه این سوگواره، مجید فاتحی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردش گری سازمان ضمن تقدیر از مشارکت اهالی فرهنگ و هنر در اجرای این سوگواره، هنر را بهترین وسیله برای شناساندن و تبلیغ شعائر مذهبی علی الخصوص واقعه عظیم عاشورا دانست و بر ادامه چنین اقداماتی در جهت ارتقای سطح فرهنگی منطقه تاکید کرد. 

بنابر این گزارش، هیات داوران این سوگواره متشکل از محمدرضا بهارناز، کریم ملک مدنی و محمد گلچین با ارج نهادن به یکایک شرکت کنندگان، از بین ۲۷۹۱ عکس از ۵۵۸ شرکت کننده (شامل ۲۱۲۰ عکس در بخش عکاسی با دوربین و ۲۵۹ عکس در بخش عکاسی با موبایل)، تعداد ۲۳۷۹ قطعه عکس را از نقطه نظر سوژه و تکنیک قابل رقابت ارزیابی کردند که در بخش اصلی به ترتیب حسین نظری از زنجان، افشین آذریان از اصفهان و علی حسنعلی زاده را حائز رتبه اول تا سوم و در بخش جنبی آقایان سعید شیرخانی، سینا شکاری و اصغر عاصم کفاش به ترتیب حائز رتبه اول تا سوم دانستند. که با اهدای لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس سوگواره از ایشان تجلیل بعمل آمد و همچنین اثر سیده معصومه آذرانی از سوی هیات داوران و اثر علیرضا دولتی از طرف دبیرخانه سوگواره شایسته تقدیر شناخته شدند.

گفتنی است دبیرخانه این سوگواره فعالیت خود را به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردش گری سازمان از اول مهرماه سال ۱۳۹۴ آغاز و با هدف رسیدن به زبان گویای هنر در یادآوری مناسبات و تبلیغ دارایی های مذهبی، تبدیل کردن شعارهای مذهبی به نشانه ها و الگوهای هنری، تولید و نشر آثار هنری با مضامین مذهبی، فراخوان مسابقه عکاسی را در دو بخش اصلی (عکاسی با دوربین) و جنبی (عکاسی با موبایل) تنظیم و از طریق سایت رسمی سازمان و رسانه های مکتوب و مجازی به اطلاع عموم علاقمندان رسانده است.

در پایان این گزارش آمده است: نمایشگاه آثار منتخب و برگزیده این مسابقه از تاریخ ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۴به مدت یک هفته در نگارخانه آسمان به آدرس گیلان، منطقه آزاد انزلی، بلوار شهید فاتحی، فاز تجارت و گردش گری، مجتمع تجاری کاسپین در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا