خانه / اجتماعی / آتش سوزی غازیان بار دیگر زنگ خطر را به صدا در آورد!

آتش سوزی غازیان بار دیگر زنگ خطر را به صدا در آورد!

انزلی چی: آتش سوزی غازیان بار دیگر کمبودها و نقصان های سازمان آتش نشانی بندر انزلی را یادآوری کرد، امیدواریم این کمبودها که ممکن است به از دست رفتن جان شهروندان بیانجامد، هرچه سریع تر برطرف گردد.

photo_۲۰۱۷-۰۸-۰۳_۲۳-۰۰-۲۸

به گزارش انزلی چی، آتش سوزی مجتمع مسکونی در خیابان تختی منطقه غازیان در عصر پنج شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶، بار دیگر زنگ خطر را به صدا در آورد و کمبودها و نقصان های سازمان آتش نشانی بندر انزلی را یادآوری کرد! یکی از موارد مهمی که موجب کندی و سختی در اطفای حریق این آپارتمان توسط آتش نشانان زحمتکش انزلی چی شد، نبود دستگاه بالابر در سازمان آتش نشانی بندر انزلی است. این سازمان بارها در خواست تجهیز به بالابر را به مسوولان ارائه داده ولی متاسفانه تا اکنون، این مهم بر آورده نشده است! با توجه به ساخت و سازهای زیاد و گسترش منطقه غازیان نسبت به سال های گذشته، دو ماشین آتش نشانی و شش آتش نشان، پاسخ گوی حوادث و سوانح در این منطقه نیست. این در حالی است که آتش نشانی منطقه غازیان، یک دهه پیش، سه ماشین آتش نشانی و ۱۳ آتش نشان داشت! از سوی دیگر با توجه به ترافیک موجود، آتش نشانان مستقر در خیابان نواب در مواقع ضروری نمی توانند برای کمک به همکاران خود در غازیان، به موقع برسند.

 از کمبودهای دیگر سازمان آتش نشانی بندر انزلی، نبود کاپشن ضد حریق، کلاه ایمنی و چکمه استاندارد و کمبود دستگاه تنفسی است.  

گفتنی است آتش سوزی مجتمع مسکونی واقع در خیابان تختی منطقه غازیان با تلاش جانانه و خستگی ناپذیر پرسنل زحمتکش و فداکار سازمان آتش نشانی بندر انزلی و با کمترین تجهیزات و امکانات عملیاتی مهار شد و از سرایت آتش به طبقات پایین تر جلوگیری شد. متاسفانه باخبر شدیم در این حادثه، هشت نفر از این عزیزان به علت نبود امکانات کافی و ناشی از دود گرفتگی شدید، مصدوم و راهی بیمارستان شدند. آرزوی سلامتی برای ایشان داریم. یک تشکر ویژه هم از آتش نشانان اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و صنایع دریایی شهید تمجیدی و نیروهای امدادی هلال احمر که با حضور پرتلاششان، قوت قلب آتش نشانی شهرمان بودند.

 امیدواریم کمبودهای موجود در سازمان آتش نشانی بندر انزلی که ممکن است به از دست رفتن جان شهروندان بیانجامد، هرچه سریع تر برطرف گردد.

 

 

 

درباره کاوه چلمبری

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

کد امنیتی را وارد کنید *

رفتن به بالا